BÜYÜKŞEHİR’DEN, 15 TEMMUZ’A ÖZEL, 2 GÜN ÜCRETSİZ ULAŞIM

BÜYÜKŞEHİR’DEN, 15 TEMMUZ’A ÖZEL, 2 GÜN ÜCRETSİZ ULAŞIM

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO OTOBÜSLERİ, METRO VE ANKARAY, 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜNDE; 2 GÜN SÜREYLE ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK
-ÜCRETSİZ ULAŞIM, 15 TEMMUZ CUMARTESİ SAAT 06.00’DAN, 17 TEMMUZ PAZARTESİ SAAT 06.00’A KADAR SÜRECEK
-SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ OTOBÜS TALEPLERİ DE ÜCRETSİZ KARŞILANACAK 

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Otobüsleri ile Metro ve Ankaray; 15 Temmuz hain darbe girişiminin ilk yıldönümünde, Başkentlilerin anma etkinliklerine rahat katılım sağlayabilmeleri için o güne özel, 2 gün ücretsiz hizmet verecek. 

15 Temmuz sabah saat 06.00’dan, 17 Temmuz Pazartesi saat 06.00’a kadar EGO otobüsleri, metro ve Ankaray ücretsiz olarak yolcu taşıyacak. 

Hain girişimin yaşandığı günden sonra gerçekleşen demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi, tüm toplu ulaşım araçları, ilk yıldönümünde de ücretsiz ulaşım sağlayacak. 

Büyükşehir Belediyesi’nin, hain darbe girişimine karşı kazanılan demokrasi zaferinin yıldönümünde uygulayacağı ücretsiz hizmet için Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de üyelerin oy birliğiyle karar alındı. 

 

-STK'LARIN OTOBÜS TALEBİ DE KARŞILANACAK
Belediye Meclisi'nde, sivil toplum kuruluşlarınca talep edilen otobüslerin, bu kuruluşlara ücretsiz olarak temin edilmesi de oybirliğiyle karara bağlandı.

Meclis'te, 15 Temmuz anma etkinlikleriyle ilgili olarak, törenlere katılacak vatandaşlara ücretsiz çay, su ve kumanya dağıtılması; 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin çeşitli görsel malzemelerin hazırlanarak, medya ve billboard'lardan duyurulması; etkinliklere katılan vatandaşlara dağıtılmak üzere baskılı tanıtım ürünleri yaptırılması ve bu etkinlikler için ihtiyaç duyulan teknik ekipmanın, ilgili birimlerce temin edilmesi kararları da alındı.

Yayın Tarihi: 11.07.2017
Okunma Sayısı: 20723