GENEL MÜDÜR TAYLAN ENGİN

Taylan ENGİN

Genel Müdür V.
 

1977 Balıkesir doğumlu olan Taylan Engin, ilk, orta ve lise öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini 2005 yılında yine aynı Üniversitenin İnşaat Bölümü, Ulaştırma Ana Bilim Dalında tamamladıktan sonra 2013 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü, Yöneylem Araştırması Programında doktora yaptı.

1999 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda göreve başladıktan sonra farklı projelerde yer alan Engin, 2002 yılına kadar kendi firmasında müteahhitlik hizmetlerini de yerine getirdi.

2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde göreve başlayan Taylan Engin, Ulaştırma Program Yürütücülüğü, İnşaat Bölüm Başkanlığı, AB Leonardo Projeleri Koordinatörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli idari görevlerin yanı sıra pek çok kurum ve Belediyede danışmanlık ve Başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Dr. Taylan Engin, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 74. maddesine istinaden 17 Nisan 2015 tarihinde, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı.

2019 yılında İBB Ulaşım Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

16 Ocak 2024 tarihinde EGO Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

16 Nisan 2024 tarihinde EGO Genel Müdür Vekili olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Engin, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Teşkilat Şeması