AFYONKARAHİSAR HİZMET İÇİ EĞİTİMİ

Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB) desteği ve öncülüğünde Kuruluşumuz hizmet alanında çalışanlara yönelik 23-26 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen “ Hizmet İçi Eğitim Programı” Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmiştir.

Kuruluşumuz çalışanlarına kurumsal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, motivasyonlarını artırmak, bilgi ve görüş alışverişinin sağlamak amacıyla düzenlenen eğitime 300 kişilik katılım sağlanmıştır.

Toplantının açılış konuşmaları Kuruluşumuz İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet SÜTÇÜ ile TBB Eğitim Müdürü Fikret GÜLTEKİN tarafından yapılmıştır.

Açılış konuşmasına Türkiye Belediyeler Birliğine teşekkürlerini sunarak başlayan Kuruluşumuz İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet SÜTÇÜ,  Kuruluşumuzun 24 saat esaslı gecesini gündüzüne katarak çalışan bir kurum olduğunu, farklı toplu taşıma araçları ile hizmet verdiğini ifade ederek,  EGO Genel Müdürlüğü olarak teknolojiyi takip eden bir kurum olduğumuzu, ileride geliştirilecek yeni toplu taşıma araçlarıyla Ankara’lılara hizmet vermeyi sürdürmeye devam edileceğini belirterek, Kuruluşumuz faaliyetlerine ilişkin kısa bilgiler vererek konuşmasını eğitimlerin verimli geçmesi temennisiyle sonlandırmıştır.

Sonrasında Türkiye Belediyeler Biriliğinin Eğitim Müdürü Fikret GÜLTEKİN, Belediyeler Birliğinin çalışma alanlarına ilişkin bilgiler sunarak, TBB’nin yılda 25 bin belediye personeline eğitim veren bir kurum olduğunun altını çizerek sözlerini,   TBB bir danışmanlık kuruluşudur. Belediyelerimize her türlü teknik ve hukuki desteği sağlayarak, belediyelerimizin yararına projeler üretmekte olduğunu dile getirerek, açılış konuşmasını katılımcılara başarılar dileyerek sonlandırmıştır.

Eğitim boyunca çalışanlarımıza, Sihirli Güç İletişimi konusunda Kitle Eğitimcisi Canten KAYA, Zaman Yönetimi ve Verimli Çalışma konusunda Lefke Avrupa Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr. Bülent ŞEN, Liderlik ve Takım Çalışması konusunda Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof Dr.Recep BOZLAĞAN,  Protokol Kuralları konusunda Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Rahim ALADAĞ,  Stres Yönetimi konusunda Uzman Psikolog Kazım YURDAKUL,  Motivasyon Bir Araç mıdır? konusunda Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ali HALICI, Kamu Yönetiminde Etik ve Etik Davranış İlkeleri konusunda Başbakanlık Uzmanı İbrahim AKDENİZ ve  Kamu İhale Mevzuatına Girişi konusunda İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Tahir TEKİN tarafından  eğitimler verilmiştir.

Yapılan eğitimler sonucunda Kuruluşumuz çalışanlarının kurumsal ve kişisel gelişimleri ile motivasyonları artırılmış olup ayrıca birlik, beraberlik ve arkadaşlık bağları da güçlendirilmiştir.

Yayın Tarihi: 02.04.2015
Okunma Sayısı: 17627