Hacettepe Üniversitesi Öğrencileri İçin Beytepe Metro Hattında Güncelleme

  Hacettepe Üniversitesi Öğrencileri için 130 Beytepe Metro İstasyonu Hattında Düzenlemeler Yapılmıştır
 
EGO Genel Müdürlüğü olarak Ankara halkının ve Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin konforlu, güvenli, hızlı, rahat ve huzur içinde toplu ulaşımını sağlamaya çalışmaktayız. Bu kapsamda Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin Üniversite kampusüne kolay ulaşımının sağlanması için gereken her türlü düzenleme de yapılmaya çalışılmaktadır.
 
1- Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin EGO otobüsleri ile Sıhhiye-Eskişehir yolu güzergâhından kampüse yolculuk süresi hava ve yol şartlarının durumuna göre 55-70 dakika arasında sağlanmakta iken, metro bağlantılı ring hattı uygulaması ile bu yolculuk süresi her türlü şartta 35 dakikaya (Raylı Sistem+Aktarma) indirilmiştir.
 
2- Şu an uygulanan 130 (Beytepe Metro- Kampüs) arası servis sayısı ve sıklığı geçen yılki 230 ve 231 (Beytepe-Hacettepe) servis sayısına göre daha fazladır.
 
3- Otobüslerimizin daha seri servis yapmaları ve öğrencilerimizin zaman kaybının önlenmesi amacıyla Ankara’da ilk defa yoğun saatlerde kullanılması için sadece bu bölgedeki araçlarımızın 2. kapısından da binilmesi için 2 adet Validatör konulmuştur.
 
4- Metro bağlantılı ring seferleri sırasında üniversite çalışanlarının ve öğrencilerimizin transfer süresi 90 dakikaya uzatılmıştır.
 
5- Kampüs içerisinden metro istasyonuna kadar yol kullanma tasarımı ve sorumluluğu Üniversite yönetimine ait olması nedeniyle öğrencilerimizin buradaki ulaşımlarını da sağlanması için Üniversite yönetimine Beytepe istasyonu ile Kampüsü arasında kullanmaları için Genel Müdürlüğümüze ait en az 15 adet 99 model körüklü otobüsün tamamen ücretsiz olarak verilmesi teklif edilmiş olup; kuruluşumuzun bu teklifi Üniversite yönetimi tarafından kabul edilmemiştir. 
 
6- Üniversite yönetimi kendilerine semtlerden özel servis (C Plaka) aracı ile servis yapılmalarına izin verilmesi talebi de Kuruluşumuzca kabul edilmiştir. Karar Üniversiteye yazı ile bildirilmiştir.
 
7- Kampus içerisinde ulaşımın hızlı ve kolay yapılabilmesi için asfaltlama çalışması yapılmıştır.
 
8- Otobüslerin trafik yoğunluğuna takılmadan rahat yolcu alabilmeleri için otobüs durak cepleri yapılmış, kolay binişler sağlanmış ve trafik yoğunluğu azaltılmıştır. 
 
Öğrencilerimize bundan sonra da aynı şekilde kolay ve ulaşılabilir ulaşım hizmeti sunulması için tüm imkânlar kullanılmaya devam edilecektir. 
 
Ancak Kuruluşumuzca yapılan tüm iyi niyetli çalışmalara rağmen kargaşa çıkarmak isteyenler ve otobüslere ücretsiz binilmesi yönünde provokatif girişimde bulunanlar olmaktadır. Bu tip eylemler yapıldığı takdirde otobüslerimiz hareket etmeyerek polis çağrılıp, aracın karakola çekilmesi sağlanacak ve eyleme katılan kişiler hakkında tüm yasal işlemler sonuna kadar takip edilecektir. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için provokatörlere itibar etmemeleri gerekmektedir.
 
Tüm öğrencilerimize saygı ile duyurulur.
 
EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 17.10.2014
Okunma Sayısı: 17648