EGO CEP'TE ŞİMDİ DE MİLANO'DA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ ALDI

EGO CEP'te BAŞARISINI ULUSLARARASI ARENAYA TAŞIDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, ‘EGO Cep’te’ projesi ile bir kez daha uluslararası alanda ödüle layık görüldü. EGO’nun kent içi ulaşımında teknolojinin son imkanlarından faydalanarak uygulamaya koyduğu yeniliklerden biri olan “EGO Cep’te” projesi, 40 ülkeden katılan 200 proje arasında birinci oldu. 

Daha önce Çin’de gerçekleştirilen, ‘Dünya E-Devletler Organizasyonu’nda’  birincilik ödülü alan “EGO CEP'te Projesi”, bu kez de Dünya Toplu Taşımacılar Birliği'nin (UITP) Dünya Toplu Taşımacılar Birliği’nce 8-10 Haziran tarihleri arasında Milano’da düzenlediği organizasyona katıldı. Uygulama, 200 proje arasında ‘Akıllı Ulaşım ve Entegre Teknolojileri’ alanında birincilik ödülü aldı. 

Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen Başkent şehir içi toplu taşımacılığının, uluslararası camia tarafından üst üste takdir görmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “EGO Cep’te projesi ile bu kez de uluslararası saygın bir kuruluş olan Dünya Taşımacılar Birliği’nden birincilik ödülü almanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

 

UITP NEDİR?
Dünya Toplu Taşımacılar Birliği (UITP), 1885 yılında kuruldu. Avrupa’da halen 92 ülkede çeşitli kurumlardan 1300 üyesi bulunuyor. Dünyanın 14 farklı noktasında irtibat ofisi yer alıyor.  Toplu taşıma alanında belirlenen politikalara ulaşılması adına dünyanın her yerinde her yıl yüzlerce program organize ediyor.

Yayın Tarihi: 09.06.2015
Okunma Sayısı: 31161