MERKEZ ATÖLYE MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, sürekli yenilenen ve genişleyen, dünyanın en büyük çevreci toplu taşıma filosuna, Türkiye’nin en büyük bakım-onarım atölyesini Eylül 2012 tarihinde Macunköy’ de yeni yapılan tesislerine taşınarak, faaliyetlerine başlamıştır. Yeni inşa edilen atölyede, aynı anda 48 otobüsün bakım ve onarımı yapılabilmektedir.

Macunköy 2. Bölge Müdürlüğü sahasında bulunan eski hangarları, kendi kaynaklarıyla son teknolojilerin kullanıldığı, iş sağlığı ve güvenliği açısından daha iyi koşulların oluşturulduğu atölyelere çeviren EGO, kuruluşa ait otobüslerin bakım ve onarımlarını artık daha hızlı, daha güvenli ve daha ekonomik bir şekilde yapmaktadır.

Türkiye’deki en büyük otobüs bakım onarım atölyesine sahip olan EGO, bu modern tesiste 230 uzman personelimizle bakım-onarım işlerini gerçekleştirmektedir.

Ankara halkının memnuniyetini en üst seviyede tutarak giderleri azaltmak ve gelirleri artırmak amacıyla çalışan, dünyanın en büyük doğalgazlı ve çevreci filosuna sahip olan EGO araçlarına hizmet veren atölye  “Ankaralılara toplu taşımayı cazip kılmak için var gücümüzle çalışmakta, sürekli yeni projeler üreterek inovasyon hizmetlerini üst düzeyde yapmanın mücadelesini vermektedir.

Bu kapsamda, filoda bulunan her otobüse bir araç kimliği oluşturulmuş, bakım, onarım ve tamir gibi işlerin son teknoloji ile yapılarak hızlı ve güvenilir bir hizmet anlayışını takip etmektedir.

Otobüs Bakım-Onarım Merkezimiz sahip olduğu merkez atölyeleri, 4 Bölge kademesi, yönetim sistemi, teknik uzmanları, konusunda yetişmiş ustaları, makine ve ekipmanları ile Ankara şehir içi toplu taşıma hizmetlerini sağlayan 1924 otobüsün periyodik bakımları ile arıza ve kaza durumlarında onarım faaliyetlerini yerine getirmektedir.

 

Merkez Atölyeler Şefliği
 

1) Motor Servisi

- Motor Onarım - Montaj

- Mazot Pompa
 

2) Mekanik – Periyodik Bakım Servisi

- Hava - Fren

- Lastik Arıza

- Alt Bakım

- Radyatör

- Periyodik Bakım
 

3) Oto Elektrik Servisi

Oto Elektrik

Elektronik

Akühane

 
4) Şanzıman Servisi

5) Dış Arıza – Araç Kontrol Servisi

- Dış Arıza

- Araç Kontrol

- Garanti
 

6) Tornahane
 

7) CNG – Klima Servisi

- CNG

- Klima
 

8) Kaporta Servisi

- Kaporta

- Boyahane

- Camhane

- Döşemehane

- Marangoz

- Polyester

 

 

Merkez Atölye Müdürlüğü

 Adres

 Mehmet Akif Ersoy Mah. 296. Cadde No:133  Yenimahalle / ANKARA

 Telefon

 (0090) 312  - 385 28 45

 Faks

 (0090) 312  - 384 03 68

Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı

Teşkilat Şeması

Yöneticilerimiz