11 EYLÜL 2023 TARİHİ İTİBARIYLA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA TAM KAPASİTE İLE KIŞLIK SERVİS PROGRAMINA GEÇİLİYOR

Sayı:2023/58

11 EYLÜL 2023 TARİHİ İTİBARIYLA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA TAM KAPASİTE İLE KIŞLIK SERVİS PROGRAMINA GEÇİLMESİNE İLİŞKİN DUYURU

EGO Genel Müdürlüğü okulların açılmasıyla birlikte toplu taşıma hizmetlerinde (Otobüs, Metro ve ANKARAY) tam kapasite ile kışlık servis programında çalışacaktır.

Kuruluşumuzca, 2023-2024 eğitim-öğrenim yılının başlamasıyla birlikte yolcu yoğunluk oranlarındaki artış, genel mesai ve okulların ders başlangıç-bitiş saatleri de dikkate alınarak kışlık çalışma programı hazırlanmıştır.

Okulların açılacağı 11 Eylül 2023 Pazartesi günü itibarıyla toplu taşıma hizmetlerinde tam kapasite ile kışlık servis programına geçilecektir.

Otobüs kışlık çalışma programında; toplam bin 429 araç ile 390 hatta, toplam 9 bin 110 sefer düzenlenerek Başkentlilere hizmet verilecektir.

Raylı Sistemlerde (Metro ve ANKARAY) ise hafta içinde sabah ve akşam yoğun saatlerde tren sefer aralığı ortalama 4,5 dakika; ara saatlerde ise ortalama 9 dakika olarak planlanmıştır (EK: Tablo).

Toplu taşıma hizmetlerimizde Kuruluşumuz saha denetim sorumluları, Otobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezlerince anlık olarak yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için derhal ilave otobüs ve tren servisleri verilecektir.

390 güzergâhta hizmet vermeye devam eden EGO otobüslerinin güncel hareket saatleri ve güzergâhlarına, 10 Eylül 2023 Pazar gecesi saat 24.00’ten itibaren EGO CEP’TE mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesinde (www.ego.gov.tr) bulunan “Şehir İçi Ulaşım/Web Bilgi Sistemi” bölümünden ulaşılabilir.

Tüm öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimize, sağlıklı, başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz.

EK Tablo: Metro ve ANKARAY Servis Programları

Yayın Tarihi: 08.09.2023
Okunma Sayısı: 40321