EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI ZAFER BAYRAMI’MIZIN 101. YILI OLAN 30 AĞUSTOS 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ ÜCRETSİZ

Sayı:2023/52

DUYURU

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (EGO Otobüsleri, METRO, ANKARAY ve Teleferik) ile  Zafer Bayramı’mızın 101. yılı olan  30 Ağustos 2023 Çarşamba günü ücretsiz olarak hizmet verilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” Kararı gereği, vatandaşlarımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden (Otobüs, Metro ve ANKARAY ile daha önce belirlenen servis saatlerinde olmak kaydıyla Teleferik) ücretsiz faydalanabileceklerdir.

Uygulamada 389 hatta hizmet vermeye devam eden EGO otobüslerinin hareket saatleri ve güzergâhlarına, EGO CEP’TE mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesinde (www.ego.gov.tr) bulunan “ŞEHİR İÇİ ULAŞIM/Web Bilgi Sistemi” bölümünden ulaşılabilir.

Bu vesileyle, Büyük Taarruz’un 101. yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı büyük bir coşku ve gururla kutluyor; başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu ülke için canını feda eden şehit ve gazilerimizi; sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Yayın Tarihi: 23.08.2023
Okunma Sayısı: 12668