ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN ATIL OTOBÜSLERDEN DÖNÜŞTÜRDÜĞÜ MOBİL ÇAMAŞIRHANE VE BERBER DEPREM BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN ATIL OTOBÜSLERDEN DÖNÜŞTÜRDÜĞÜ MOBİL ÇAMAŞIRHANE VE BERBER DEPREM BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi yolcu taşımada kullanım ömürleri tamamlanan otobüsleri deprem bölgesine gönderilmek üzere mobil duş, kazan dairesi, yatakhane, berber ve çamaşırhaneye dönüştürdü.

Mobil duşlar ve kazan dairesi deprem bölgesinde kullanılmaya başlanırken mobil çamaşırhane ile mobil berber de bölgeye doğru yola çıktı.

 Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat günü yaşanan depremlerin sonrasında afet bölgesinde kalan vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan hijyen ve yıkanma sorununun çözülmesi için harekete geçti.

YAVAŞ: “BİRBİRİMİZE SIMSIKI SARILIP YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda mobil duş araçlarının bölgeye gönderildiğini hatırlatan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Mobil duş araçlarımızın ardından atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz mobil çamaşırhane ve berber merkezlerimiz de yola çıktı. Birbirimize sımsıkı sarılıp yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

KULLANIM ÖMRÜ TAMAMLANAN OTOBÜSLER DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; yolcu taşımada kullanım ömrünü tamamlamış 10 EGO otobüsünü depremzede vatandaşların kullanması için mobil duş, mobil kazan dairesi, mobil yatakhane, mobil berber ve mobil çamaşırhaneye dönüştürdü.

Dönüşümü tamamlanan 6 mobil duş, 1 mobil kazan dairesi, 1 mobil yatakhane, 1 çamaşırhane ve 1 mobil berberin bölgeye sevki gerçekleştirildi. Ayrıca, mobil duşa çevrilen iki adet TIR da yola çıktı.

Deprem bölgelerine doğru yola çıkan ve 6 kişinin aynı anda yıkanabildiği mobil duşların içerisinde lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu da yer alıyor.

Depremzedelerin kullanması için gönderilen mobil berberde ise iki berber görev yapacak.

Yayın Tarihi: 24.02.2023
Okunma Sayısı: 2984