ANKARA BÜYÜKŞEHİR KAHRAMANMARAŞ’A DUŞ ALANLARI İLE MOBİL ÇAMAŞIRHANE VE BERBER GÖNDERİYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR KAHRAMANMARAŞ’A DUŞ ALANLARI İLE MOBİL ÇAMAŞIRHANE VE BERBER GÖNDERİYOR

Kahramanmaraş’ta depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, bölgeye 100 kişi kapasiteli duş alanı kuruyor.

Duş alanlarının bu hafta sonu tamamlanacağını duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz mobil duş / çamaşırhane / berber merkezlerimiz de en kısa sürede hizmete başlıyor” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat günü yaşanan depremlerin sonrasında afet bölgesinde vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan hijyen ve yıkanma sorununun çözülmesi için harekete geçti.

100 KİŞİ KAPASİTELİ DUŞ ALANI KURULUYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kahramanmaraş’1 100 kişi kapasiteli duş alanları yaptıklarını duyurdu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Yavaş, “Kahramanmaraş'ta hazırladığımız kadın ve erkek bölümlerinin her biri 50’şer kişiden toplam 100 kişi kapasiteli duş alanlarını bu hafta sonu tamamlıyoruz. Atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz mobil duş / çamaşırhane / berber merkezlerimiz de en kısa sürede hizmete başlıyor” ifadelerini kullandı.

EGO OTOBÜSLERİ DUŞ, ÇAMAŞIRHANE VE BERBERE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; EGO Genel Müdürlüğüne ait kullanım ömrünü tamamlamış 10 otobüsü, deprem bölgesindeki vatandaşların kullanması için mobil duş, mobil berber ve mobil çamaşırhaneye dönüştürdü.

Dönüşüm tamamlandıkça deprem bölgelerine doğru yola çıkan 6 kişi kapasiteli mobil duşların içerisinde lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu da yer alıyor.

Depremzedelerin kullanması için gönderilen mobil berberde ise iki berber görev yapacak.

Yayın Tarihi: 22.02.2023
Okunma Sayısı: 2548