EGO’DAN 80. YILA ÖZEL AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ

EGO’DAN 80. YILA ÖZEL AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ

Kuruluşunun 80’inci yılını kutlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Gölbaşı ilçesi Karaoğlan Mahallesi’ndeki EGO 1. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğü ve Tamir Bakım Atölyesi’nde 500 karaçam ve sedir fidanını toprakla buluşturdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü 80’inci yaşını çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı.

Etkinlikler kapsamında; Gölbaşı ilçesi Karaoğlan Mahallesi’ndeki EGO 1. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğü ve Tamir Bakım Atölyesi’nde “80. Yıl Ağaçlandırma Alanı” oluşturulurken, alana 500 karaçam ve sedir fidanı dikildi.

“YEŞİL BİR ANKARA İÇİN FİDAN DİKİYOR OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanlarının da katıldığı fidan dikme törenine EGO personeli ve aileleri de yoğun ilgi gösterdi. 

Kent içindeki yeşil alanların, o kentin yönetimi için de en önemli yatırımlardan birisi olduğunu belirten Genel Müdür Nihat Alkaş, şunları söyledi:

Kentsel yaşamda yeşil alanların gerekliliği vazgeçilemez bir gerçektir. Yeşil alanlar kent ekosistemine ve günlük kentsel aktivitelere sağladıkları katkı ve olanaklarla insanlara daha konforlu ve daha sağlıklı çevre şartları sunar. Hepsinden önemlisi de sürdürülebilir bir kent hayatı için ağaçlar kentin altyapısının en önemli parçasıdır. 80’inci yıl hatırasına bir ağaçlandırma etkinliği ile aslında kentimizin alt yapısına katkıda bulunuyoruz. Köklü kuruluşumuzun adını taşıyacak olan bu yeşil alanın, kentimize nefes aldıracağını düşünüyor ve bugün yeşil bir Ankara için fidan dikiyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz etkinliği daha sonraki yıllarda da tekrarlayarak, Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın yönetim anlayışına uygun olarak Ankara’yı yeşile boyayacağız.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ABB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve ANFA Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanlar, EGO 1. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğü’nün 3 bin metrekare alan üzerine kurulu “80. Yıl Ağaçlandırma Alanı”nda toprakla buluşturuldu.

Etkinliğe katılan EGO Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanı Ayten Gök “Genel Müdürlüğümüzün 80. kuruluş yıldönümü anısına personelimizle bir arada fidan dikme etkinliği gerçekleştiriyor olmanın, ortak bir EGO paydası altında sevincini yaşıyoruz” dedi. EGO 1. Bölge Hareket Şefi Mehmet Can Özbay ise, “Kuruluşumuzun 80. yılını gururla kutluyoruz. Burada daha yeşil bir Ankara için ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdik. Yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” derken, etkinliğe oğlu ile katılan bir başka EGO personeli İnan Balcı da düşüncelerini, “Yeşil bir Ankara için benim ve ailemin de bir katkısı olduysa ne mutlu” diyerek ifade etti.    

Yayın Tarihi: 17.11.2022
Okunma Sayısı: 2811