TELEFERİK HATTINDA BAKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLANMIŞTIR

Sayı:2021/66

DUYURU

Koronavirüs pandemisinin yayılım hızının kontrol altına alınması amacıyla, EGO Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan toplu taşıma hizmetlerinde Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan kararlar, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul’u kararları doğrultusunda, Valilikle istişare edilerek alınmakta ve uygulanmaktadır.

Teleferik İşletmesi, her bir kabinin 4 m² ve 10 kişilik olması (karşılıklı beşer kişilik iki sıra) dolayısıyla, koronavirüs pandemisi sürecinde toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımız açısından risk oluşturması; ayrıca her bir seferin 20 dakika gibi bir sürede tamamlanması ve seferlerin aralıksız devam etmesi nedeniyle seferler arasında dezenfekte işlemi yapılamadığı için Yenimahalle- Şentepe Teleferik Hattı, 21 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak hizmete kapatılmıştır.

Normalleşme sürecine girilen bu günlerde gerekli şartların oluşması halinde teleferik hattımızın yeniden işletmeye açılması planlanmaktadır.

Ancak Teleferik İşletmesinin yaklaşık on beş aydır kapalı olması nedeniyle, hattın ağır bakımının yapılmadan açılması yolcu emniyeti ve sistem güvenliği açısından sakıncalı olacaktır. Bu nedenle yeniden bakım ve muayene çalışmalarına başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yayın Tarihi: 08.06.2021
Okunma Sayısı: 3074