EVİNDE KAL ANKARA

Sayı:2021/33

DUYURU

EGO Genel Müdürlüğünce, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızının kontrol altına alınmasına yönelik tedbirler kapsamında, farkındalık oluşturmak amacıyla, otobüslerin dijital göstergelerinde hat bilgilerinin yanı sıra “EVİNDE KAL ANKARA” yazısı yazılmıştı.

Ancak vatandaşlarımız tarafından Kuruluşumuza yapılan başvurularda, dijital ekranlarda, otobüslerin hat ve güzergâh bilgilerinin okunamadığı yönünde şikayetlerde bulunularak, yazının kaldırılması talep edilmiştir.

Mevcut durumda, dijital ekranlarda hat numarası sabit kalarak, sadece yazılar dönmektedir. Teknik olarak bu yazıların hızlıca dönmesi sağlandığında ise (ki bu sistem de yalnızca körüklü otobüslerde yapılabilmektedir) bu kez de vatandaşlarımız, hızlı geçen yazıları okuyamadıklarından şikayetçi olmuşlardır. Her bölüm için ayrı ayrı hız belirlenmesi ise teknik olarak mümkün bulunmamaktadır.

Yapılan değerlendirme neticesinde "EVİNDE KAL ANKARA" yazısı otobüslerin flama alanı olarak bilinen dijital göstergelerden kaldırılarak, araçların sağ alt köşesinde bulunan alana etiket olarak (sticker) yapıştırılmıştır.  Ayrıca, afiş olarak da otobüs içlerine asılmıştır.

Koronovirüs salgınının devam ettiği ülkemizde ve dünyada vatandaşlarımızın temizlik, maske ve mesafe kuralına uymaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor, en kısa sürede sağlıklı günlere kavuşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla.

Yayın Tarihi: 06.04.2021
Okunma Sayısı: 7922