SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA UYGULANACAK SERVİS SAATLERİ

DUYURU

EGO Genel Müdürlüğünce, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızının kontrol altına alınması amacıyla, 01 Aralık 2020 tarih ve 2020/85 sayılı ANKARA VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU (UHK) Kararı doğrultusunda, 26-27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında, toplu taşıma araçlarının servis saatleri ile seferlerinde güncelleme yapılmıştır. Güncellemede, EGO Genel Müdürlüğü Filo Takip Merkezi ve saha denetim sorumluları tarafından anlık olarak takip edilen yolcu yoğunluğu dikkate alınmıştır.

25 Aralık 2020 tarihi itibarıyla saat 21.00’de başlayacak hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) ve Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) çalışmayacaktır. Metro ve ANKARAY tarifeli seferleri saat 21.00’de sona erecektir. Ancak aktarma kullanacak yolcularımız için (EK-2) tabloda verilen son seferler yapılacaktır. Hafta içi saat 21.00-24.00 arasında EGO otobüsleri ile semtlerden Ulus-Sıhhiye-Kızılay istikametine gelen hatlarımızda ve Raylı Sistem güzergahlarında hizmet verilecektir. Metro istasyonlarına ring servisi hizmeti veren hatlarımızda ise metro ağlarının son sefer saatlerine uygun olarak servis planlaması yapılmıştır.

Hafta sonu (26 Aralık 2020 Cumartesi-27 Aralık 2020 Pazar) için yapılan düzenleme kapsamında Raylı Sistem alternatif güzergahlarında verilen:

- 201-6 Batıkent - Demetevler - Yenimahalle - Kızılay Milli İrade Meydanı,

- 300 Dikimevi - AŞTİ - Ankara Şehir Hastanesi,

- 600 Koru Metro İstasyonu - Kızılay servislerine ilave olarak;

- 500 OSB Törekent Metro İstasyonu - Batıkent Metro İstasyonu hat numaralı araçlarımız ile de hizmet verilmeye başlanılacaktır.

Yolcu yoğunluğunun bulunmadığı tespit edilen 25 adet hattın hafta sonu servisleri iptal edilmiştir.

25 Aralık 2020 tarihi ile bu tarihten sonra uygulanacak kısıtlamalarda, EGO otobüsleri servis hareket saatleri ve iptal edilen servisler (EK-1), Raylı Sistem (Metro ve ANKARAY İşletmesi) hareket saatleri ile son sefer saatleri (EK-2) aşağıdaki linkte belirtilmiştir.

Ayrıca güncel otobüs hareket saatlerine ve güzergahlara EGO CEP’te mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesi “www.ego.gov.tr” adresinden ulaşılabilir.

EGO otobüsleri servis hareket saatleri ve iptal edilen servisler: EK-1

Raylı Sistem (Metro ve ANKARAY İşletmesi) hareket saatleri ile son sefer saatleri: EK-2

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yayın Tarihi: 25.12.2020
Okunma Sayısı: 20699