KURBAN BAYRAMI SÜRESİNCE EGO OTOBÜSLERİ, METRO ve ANKARAY ÜCRETSİZDİR

KURBAN BAYRAMI SÜRESİNCE EGO OTOBÜSLERİ, METRO ve ANKARAY ÜCRETSİZDİR

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (EGO otobüsleri, METRO ve ANKARAY) ile “Kurban Bayramı” süresince 31 Temmuz 2020 ve 1-2-3 Ağustos 2020 tarihlerinde ücretsiz olarak hizmet verilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” Kararı gereği, vatandaşlarımız dört gün süren Kurban Bayramı boyunca EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, ücretsiz faydalanabileceklerdir.

Uygulamada 340 hatta hizmet vermeye devam eden EGO otobüslerinin hareket saatleri ve güzergahlarına, EGO CEP’te mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesinde (www.ego.gov.tr) bulunan “ŞEHİR İÇİ ULAŞIM / Web Bilgi Sistemi” bölümünden ulaşılabilir.

Ayrıca, Karşıyaka Mezarlığı’nda 4 adet, Sincan-Cimşit Mezarlığı’nda 2 adet ve Ortaköy Mezarlığı’nda 1 adet olmak üzere toplam 7 adet solo EGO otobüsü ile sabah 08.00, akşam 19.00 saatleri arasında Bayram süresince ring hizmeti verilecektir.

İçinde yaşadığımız pandemi sürecinde özellikle toplu taşıma araçlarında, duraklarda, istasyonlarda, vatandaşlarımızın hijyen, fiziki mesafe ve maske kullanımına hassasiyetle dikkat etmeleri gerektiği hususunu bir kez daha hatırlatır, mübarek Kurban Bayramı’nın başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz.

Saygılarımızla.

Yayın Tarihi: 27.07.2020
Okunma Sayısı: 14172