ANKARA METROSU TRENLERİNDE KLİMALAR ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞTIR

DUYURU

EGO Genel Müdürlüğünce, Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, toplu taşıma araçlarında (otobüs, metro ve ANKARAY) bulunan klimalar, 20 Mart 2020 tarihinden itibaren kapatılmıştı.

Yaz dönemiyle birlikte, hava sıcaklığının artması üzerine klimaların sağlıklı bir şekilde çalıştırılmasına yönelik Genel Müdürlüğümüzce gereken araştırmalar yapılmış ve konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu’nun 17 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan "Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nde belirtilen hususlar da dikkate alınarak çalışmalar tamamlanmıştır.

Bu kapsamda Ankara Metrosu vagonlarında yapılan teknik düzenleme neticesinde, tamamı dışarıdan alınan taze hava ile klimaların çalışması sağlanmış, yapılan testlerin başarılı geçmesi sonucunda da klimalar çalıştırılmıştır.

ANKARAY ve otobüslerde ise klima sisteminin güvenli çalıştırılabilmesi için gerekli olan tüm taze hava, teknik koşullar nedeniyle dış ortamdan sağlanamadığından; havalandırma işlemi açılabilir pencelerle yapılmaktadır.

Bu vesile ile vatandaşlarımızın, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına dikkatle uymaları gerektiği hususunu bir kez daha hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.

Yayın Tarihi: 22.07.2020
Okunma Sayısı: 12968