EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NCE ULAŞIM PERSONELİNE YÖNELİK OLARAK DÜZENLENEN “DAVRANIŞ BİÇİMLERİ VE KİŞİSEL GELİŞİM” EĞİTİMİ SONA ERDİ

EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NCE ULAŞIM PERSONELİNE YÖNELİK OLARAK DÜZENLENEN “DAVRANIŞ BİÇİMLERİ VE KİŞİSEL GELİŞİM” EĞİTİMİ SONA ERDİ

EGO Genel Müdürlüğü’nce ulaşım personeline yönelik olarak düzenlenen “Davranış Biçimleri ve Kişisel Gelişim” konulu eğitim sona erdi.

İlk kez vatandaşların da aktif olarak katıldığı uygulamalı eğitimde, özellikle sürücülerin dezavantajlı gruplara karşı davranışları ele alındı. 

Engelliler, yaşlılar ve kadınlara yönelik davranış biçimlerinin uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimde, ulaşım personelinin görev ve yükümlülükleri ele alındı. Ayrıca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı” kapsamında bilgilendirme yapıldı.

Özellikle dezavantajlı gruplarımız, otobüs şoförlerine toplu taşıma araçlarını kullanırken karşılaştıkları zorlukları ve yanlış davranış biçimlerini doğrudan anlatma imkanını buldu. Eğitime katılarak, bir engelli olarak otobüslerde yaşadığı sıkıntılarını paylaşan Yusuf Samed İlerisoy, ulaşım personelinden kendilerine karşı daha duyarlı olmalarını istedi. 

EGO Genel Müdürlüğü Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı, Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği Belediye Akademisi iş birliğinde düzenlenen eğitim, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şule Şefika Erçetin tarafından verildi.

Şubat ayı boyunca devam eden eğitime, 2.500 EGO şoförü katıldı.

Yayın Tarihi: 29.02.2020
Okunma Sayısı: 8026