EGO GENEL MÜDÜRÜ NİHAT ALKAŞ, ALTIN YÜREKLİ OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİ MAKAMINDA AĞIRLAYARAK TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM ETTİ

EGO GENEL MÜDÜRÜ NİHAT ALKAŞ, ALTIN YÜREKLİ OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİ MAKAMINDA AĞIRLAYARAK TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM ETTİ

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, otobüs şoförlerini makamında ağırlayarak, yapmış oldukları örnek davranış nedeniyle, kendilerine “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

Sıhhiye-Ulus hattında görev yapan EGO otobüsü şoförü Hacı Ali Çiğdem ve Siteler-Kızılay-Ulus hattında görevli olan Mustafa Tekin, görevleri sırasında buldukları çantaları sahiplerine teslim ettiler.

EGO şoförü Hacı Ali Çiğdem, görevi sırasında otobüste bir kadın çantası unutulduğunu fark etti. Çantada yüklü miktarda para ve ziynet eşyası olduğunu görünce, durumu hemen Akdere Polis Karakolu’na bildirdi.

Polis tarafından incelenen çantanın içerisinde 33.000 Türk Lirası, ziynet eşyası ve kişisel özel eşyalar olduğu belirlendi. Burada tutanak tutulduktan sonra eşyalar sahibine güvenli ve eksiksiz bir şekilde teslim edildi.

Benzer bir olay ise Siteler-Kızılay-Ulus hattında görev yapan EGO otobüs şoförü Mustafa Tekin’in başına geldi. Tekin, görevli olduğu otobüste bir adet bilgisayar çantası buldu. Bulduğu çantanın içinde 50.000 Irak Dinarı ve bir adet tablet olduğunu gördü. 

Bu arada Havaalanında çantasının kaybolduğunu fark eden ve Iraklı olduğu öğrenilen şahıs, geri dönüp otobüs hareket noktasına geldi. Tutulan tutanakların ardından çanta, sahibine teslim edildi.  Turist olarak Türkiye’ye geldiği öğrenilen Irak vatandaşının şoförümüze ve yetkililere teşekkür ederek “Eskiden Türkiye’yi seviyordum, şimdi daha çok seviyorum” dediği öğrenildi.

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, kendisine intikal ettirilen bu durumun ardından görevli şoförler ile tanışmak istedi. EGO otobüs şoförleri Hacı Ali Çiğdem ve Mustafa Tekin’i makamında ağırladı. Alkaş, “İşini layıkıyla yapan arkadaşlarımızın ödüllendirilmesi gerekiyor. Bu tarz davranışlar özlediğimiz bir davranış biçimi haline geldi. Göreviniz sırasında göstermiş olduğunuz örnek davranıştan dolayı, sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi. Ardından kendilerine “Teşekkür Belgesi” takdim etti. 

Her iki EGO şoförü, Genel Müdür tarafından ağırlandıkları için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek, Alkaş’a teşekkür ettiler. 

EGO şoförleri Hacı Ali Çiğdem ve Mustafa Tekin’e Otobüs İşletme Dairesi Başkanı Mustafa Geyikçi, EGO Genel Müdürlüğü 1.Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürü Erkan Tarhan ve 3. Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürü Arslan Arslan da teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 22.02.2020
Okunma Sayısı: 9158