BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİN YANINDA…

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİN YANINDA…

ANKARA’DA ÖĞRENCİ OLMAK AYRICALIK

-BAŞKENTLİ ÖĞRENCİLER SICAK ÇORBA İLE GÜNE ZİNDE BAŞLIYOR

-EGO MUTFAĞINDA SABAHIN İLK SAATLERİNDE HAZIRLANAN SICAK ÇORBA HAFTA İÇİ HER GÜN ÖĞRENCİLERE DAĞITILIYOR

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÖĞRENCİLERDEN GELEN YOĞUN TALEP SONRASI DAĞITIM NOKTALARINA İKİ YENİ YER DAHA EKLEDİ

-YILDIRIM BEYAZIT, HACETTEPE VE GAZİ ÜNİVERSİTELERİ İLE OSTİM METRO ÇIKIŞINDAN SONRA ŞAŞMAZ VE SİTELER’DE DE ÇORBA DAĞITIMINA BAŞLANDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenci dostu uygulamaları hız kesmeden devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı sonrası başlatılan ve yoğun ilgi gören sıcak çorba ve ekmek dağıtımı öğrencilerin hem yüzünü güldürüyor hem de içini ısıtıyor.

EGO Mutfağında günün ilk saatlerinde hazırlanan çorba, ısıtıcılarla soğumadan üniversite ve okul girişlerinde öğrencilere dağıtılıyor.

Yıldırım Beyazıt, Hacettepe ve Gazi Üniversitesi ile Ostim Metro çıkışında devam eden sıcak çorba dağıtım noktalarına, Şaşmaz ve Siteler de eklendi.

BAŞKAN YAVAŞ’A ÖĞRENCİLERDEN EN SICAK TEŞEKKÜR

Öğrencilerin sağlıklı beslenebilmesi ve güne zinde başlaması için her geçen gün çorba dağıtım noktalarına yenilerini ekleyen Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, öğrencilerden gelen talepleri de dikkate alıyor.

Şaşmaz Bahçekapı Mahallesi’nde de sıcak çorba dağıtımına başlanmasıyla birlikte hafta içi her gün soğuk havada sıcak çorba içtiğini söyleyen Güvercinlik Şehit Hasan Gülhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Salih Akgüç, “Sabahları dağıtılan çorba sayesinde içimiz ısınıyor. Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. Öğrenciler olarak ona minnettarız” derken, sabahları evden kahvaltı yapamadan çıktığını ve güne Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak çorbasını içerek başladığını söyleyen Taha Efe Doğan ise, “Sıcak çorba ile hem içimiz ısınıyor hem de karnımız doyuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Yavaş’a teşekkür ederim’’ dedi.

Lise öğrencisi İbrahim Alkaç, “Soğuk ve karanlık bir havada okula geliyoruz. Sabahları dağıtılan çorba sayesinde içimiz ısınıyor. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Sayın Başkanımız Mansur Yavaş’a saygılarımı sunarım’’ sözleriyle düşüncelerini dile getirirken, Arda Erarslan adlı bir başka öğrenci de, “Belediyemizin dağıttığı çorba sayesinde hem içimiz ısınıyor hem de para harcamamış oluyoruz. Belediyemize ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Yayın Tarihi: 07.01.2020
Okunma Sayısı: 9808