BÜYÜKŞEHİR EĞİTİMDE FARK YARATIYOR…

BÜYÜKŞEHİR EĞİTİMDE FARK YARATIYOR…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN RAYLI SİSTEMLER DAİRE BAŞKANLIĞI'NDA GÖREV YAPAN TEMİZLİK PERSONELİNE İLK KEZ “KİŞİSEL GELİŞİM” SEMİNERİ VERİYOR

- ETKİLİ İLETİŞİM KURMA, STRES VE ÖFKE KONTROLÜ İLE NEZAKET KURALLARININ UYGULAMALI ANLATILDIĞI EĞİTİM, BAŞKENT TİYATROLARI SANATÇILARININ OYUNU VE MÜZİK DİNLETİSİYLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR 

- SEMİNER EĞİTMENİ DOÇ. DR. GÜLGÜN KARAHALİL, “AMACIMIZ MUTLU ÇALIŞANLAR, MUTLU İNSANLAR” DEDİ

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ile Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğiyle Metro ve ANKARAY İstasyonlarında görev yapan temizlik personeline ilk kez “Kişisel Gelişim” semineri veriliyor.

EGO Genel Müdürlüğü Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından başlatılan seminerde; etkili iletişim kurma, stres ve öfke kontrolü ve nezaket kuralları uygulamalı olarak anlatılıyor.            

FARK YARATAN EĞİTİM

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülgün Karahalil tarafından EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metrosu İşletme ve Bakım Merkezi'nde verilen eğitim, Başkent Tiyatroları sanatçılarının oyunları ve müzik dinletisiyle fark yaratıyor.

Temizlik personeline yönelik ilk kez kişisel gelişim alanında seminer düzenlendiğini belirten Doç. Dr. Karahalil, “Bu seminerin amacı mutlu çalışanlar, mutlu insanlar. Eğitimlerimizi tiyatro grubunun parodileriyle destekliyoruz. Tiyatronun dışında müzik dinletisiyle biraz olsun rahatlamalarını sağladığımız personel kendilerine değer verildiğini görünce çok daha mutlu oluyor” dedi.

PERSONELİN MEMNUNİYETİ ÖLÇÜLÜYOR

Başkentlilere daha kaliteli hizmet sunabilmek için hizmet içi eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir belediyesi, personel memnuniyetine de önem veriyor.

Temizlik personelinin kişisel gelişimini güçlendirmesi ve etkili iletişim kurması kadar stresle nasıl başa çıkılacağı konusunda verilen eğitimden sonra personelin memnuniyeti de yapılan anketle ölçülüyor. Engelli personelle birlikte toplam 515 kişinin yararlanacağı eğitim 5 gün sürecek.

Yayın Tarihi: 03.12.2019
Okunma Sayısı: 9281