ANKARA AŞIĞI VE IKARUS MARKA OTOBÜS TUTKUSU OLAN ÜNİVERSİTELİ GENÇ EGO GENEL MÜDÜRÜ NİHAT ALKAŞ TARAFINDAN DAVET EDİLDİ…

ANKARA AŞIĞI VE IKARUS MARKA OTOBÜS TUTKUSU OLAN ÜNİVERSİTELİ GENÇ EGO GENEL MÜDÜRÜ NİHAT ALKAŞ TARAFINDAN DAVET EDİLDİ…

Hayatının belli bir kısmını Ankara’da geçirdiğini, Ankara aşığı bir birey olduğunu söyleyen Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Enes Ekizer, Başkanımız Mansur Yavaş’a, tutkusu olduğu IKARUS marka Belediye otobüslerini görmek istediğini belirten bir elektronik posta gönderdi. Ekizer’in isteğini geri çevirmeyen Başkanımız Mansur Yavaş, gereğinin yapılması için EGO Genel Müdürlüğü’ne talimat verdi. 

EGO Genel Müdürü Nihat ALKAŞ, Ekizer’i Kuruma davet ederek makamında ağırladı. İkili arasında oldukça keyifli geçen sohbet sırasında Alkaş’ın IKARUS marka otobüs hayranlığının nereden geldiğini sorması üzerine Ekizer, dört yaşındayken annesinin hastalığı nedeniyle Ankara’ya geldiğini, hastaneye geliş-gidişleri sırasında otobüslere bindiğini ve böylece IKARUS tutkusunun başladığını anlattı. Bu sırada Ekizer, Alkaş’a üzerinde IKARUS marka otobüs fotoğrafı olan bir kupa hediye etti.  

Ardından EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı 3.Bölge Müdürlüğü’nde (Mamak) bulunan biri 1991 Model Körüklü, diğeri 1992 solo olmak üzere iki adet IKARUS marka otobüsü yetkililerle görmeye giden ve burada fotoğraf çektiren Enes Ekizer, yıllar sonra tutkusu olduğu otobüsleri gördüğü ve hayallerini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.  

Ekizer, Başkanımız Mansur Yavaş’a ve EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’a ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 08.11.2019
Okunma Sayısı: 11829