BAŞKAN YAVAŞ'TAN ÖĞRENCİLERE YENİ BİR MÜJDE DAHA

BAŞKAN YAVAŞ'TAN ÖĞRENCİLERE YENİ BİR MÜJDE DAHA

-İNDİRİMLİ ÖĞRENCİ ABONMAN KARTINDA YAŞ KRİTERİ KALKTI

-BAŞKENT’TE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN YOĞUN İSTEĞİ ÜZERİNE ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ TALİMAT VERDİ, AYLIK ÖĞRENCİ ABONMAN KARTINDA 27 YAŞ VE ALTI KULLANIM SINIRI KALDIRILDI

-BUNDAN SONRA ÖRGÜN EĞİTİM SİSTEMİNDE YER ALAN (LİSE, ÖN LİSANS, LİSANS, LİSANSÜSTÜ, İKİNCİ ÖĞRETİM) TÜM ÖĞRENCİLER, 200 BİNİŞLİK 60 TL’YE İNDİRİMLİ AYLIK ABONMAN KARTI KULLANABİLECEK

20 EKİM’DE ANKARA’DA İLK KEZ BAŞLAYAN UYGULAMADAN BUGÜNE KADAR 46 BİN ÖĞRENCİ YARARLANDI

Verdiği sözlerle öğrencilerin bütçesine katkı sağlamayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Ankara’da ilk kez hayata geçirilen indirimli aylık abonman öğrenci kartı uygulaması yoğun ilgi görüyor.        

Uygulamanın başladığı 20 Ekim’den bugüne kadar 46 bin öğrencinin yararlandığı indirimli abonman kart uygulaması için 27 yaş sınırının kaldırılması konusunda gelen yoğun talep üzerine Başkan Yavaş’tan, örgün eğitim sisteminde yer alan öğrencilere yeni bir müjde geldi.

Yaş kriterinin kaldırılması EGO Encümen kararıyla onaylanırken, UKOME toplantısının ardından indirimli abonman kartından yararlanma yaşında 27 yaş sınırı resmi olarak ortadan kalkacak.   

ÖĞRENCİLER İSTEDİ, BAŞKAN YAVAŞ TALİMAT VERDİ

60 TL karşılığında 200 binişlik aylık abonman kartı uygulaması ile tek binişte 30 kuruşa seyahat etme imkanı bulan öğrenciler, gerek sosyal medya üzerinden gerekse Mavi Masa aracılığıyla yaş sınırının yükseltilmesini istedi.

Öğrencilerin ekonomilerine ciddi anlamda destek sağlayan uygulamadan daha fazla kişinin yararlanması için EGO Genel Müdürlüğü’ne talimat veren Başkan Yavaş, yaş kriterinin tamamen kaldırılması talimatını verdi.

Başkent’te örgün eğitim sistemi (lise, ön lisans, lisans, lisansüstü ve ikinci öğretim) içinde yer alan tüm öğrenciler bundan sonra EGO otobüsleri, ANKARAY, Metro ve Teleferik hatlarında aylık indirimli abonman kartından yararlanabilecek. Açıköğretim öğrencilerinde ise yaş sınırı 27 yaş ve altı olarak devam edecek.

Yayın Tarihi: 06.11.2019
Okunma Sayısı: 30813