TOPLU ULAŞIMDA KALİTE İÇİN EĞİTİM ÖNCELİK…

TOPLU ULAŞIMDA KALİTE İÇİN EĞİTİM ÖNCELİK…

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, EGO ULAŞIM PERSONELİNE STRES YÖNETİMİ VE ÖFKE KONTROLÜ EĞİTİMİ VERİYOR

-EĞİTİMLERDE BAŞKENT TİYATROLARI SANATÇILARI DA OYUNLARIYLA YER ALIYOR

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ile Türkiye Belediyeler Birliği Belediye Akademisi iş birliği ile EGO Ulaşım Personeline “Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü” konusunda eğitimler veriliyor.

EGO Genel Müdürlüğü Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı ile Otobüs İşletme Daire Başkanlığı tarafından başlatılan eğitim seminerinde; öfke kontrolü, stres yönetimi ve beden dili konuları uzmanlar tarafından uygulamalı anlatıldı.

EĞİTİMDE DRAMA DESTEĞİ

EGO ulaşım personelinin vatandaşlarla etkili iletişim kurmasını sağlamaya yönelik düzenlenen eğitimlere Başkent Tiyatroları sanatçıları da oyunlarıyla katıldı.

İnteraktif ortamda gerçekleşen eğitime katılan ve toplu ulaşımda kaliteyi artırmayı amaçladıklarını belirten EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, şöyle konuştu:

Bu seminerlerin temel odak noktası vatandaş memnuniyetini sağlamak. Bizim vatandaşla direk temasımız şoförlerimiz ve sizler EGO’nun hizmet aynasısınız. Hepimiz daha mutlu ve huzurlu bir Ankara için çalışıyoruz. Tiyatral anlatımlarla desteklenen eğitimlerin daha kalıcı olduğunu tespit ettik. Farkındalık yaratan drama oyunları ile katılımcıların konsantrasyonunu topladığını ve daha dikkatli bir şekilde eğitime devam ettiğini tespit etmiş bulunuyoruz.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Hacettepe Üniversitesi Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin, EGO ulaşım personeline verdikleri eğitime tiyatro oyunlarının önemli bir katkısı olduğunu vurgulayarak, “Gündelik yaşanan olaylara ilişkin etkili, gerçekçi dramalarla olayları anlatmayı kolaylaştırması grup açısından etkili oluyor. İnsan en çok kendinin içinde olduğu ve değer bulduğu ortamda öğrenme şansına sahip oluyor” dedi.

Eğitime katılan EGO ulaşım personellerinden Ergün Aydoğdu ise eğitim sayesinde motive olduğunu belirterek, “Tiyatro ile duyguların anlatılması daha etkili anlamayı sağlıyor. Bu eğitimler bizi daha bilinçli çalışmaya teşvik ediyor. Burada düşüncelerimizi ifade edebilme fırsatı da buluyoruz” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Kasım, Aralık ve Ocak aylarında devam edecek eğitimlerden toplam 2 bin 500 EGO ulaşım personeli yararlanacak.

Yayın Tarihi: 05.11.2019
Okunma Sayısı: 9072