AYTEN GÖK

Ayten GÖK

Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanı
 

1967 yılında Çorum’da doğdu. 1984 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Basın-Yayın Yüksek Okulu Radyo-Televizyon Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. 2019 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi “Sosyoloji” lisans programını da 2023 yılı Haziran ayında tamamladı.

Memuriyete 1989 yılında Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’nde başladı. Kurumda basın biriminin yeniden aktif hale getirilmesi için birim koordinatörü olarak görevlendirildi.

1994-1996 yıllar arasında çoğunluğu ekonomiden sorumlu olmak üzere devlet bakanlıkları basın birimlerinde görev yaptı.

1996 yılında Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde göreve başladı. 1999-2001 yılları arasında Müsteşarlık Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü Leasing ve Factoring şubelerinde, ardından kısa bir süre Hazine Sanat Galerisi sorumlusu olarak çalıştı.

2001 yılında tekrar Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ne döndü. Basın Müşavirliğinde yürüttüğü görevlerinin yanı sıra Müsteşarlıkta gerçekleştirilen sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde aktif olarak görev yaptı.

Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavir Vekili olarak 7 Kasım 2014 tarihinden itibaren yürüttüğü görevine, 18 Mayıs 2015 tarihinde asaleten atandı.

9 Ağustos 2018 tarihinde devlet teşkilatındaki yeni yapılanma nedeniyle Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevinden ayrılarak Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’nde Araştırmacı olarak çalışmalarını yürüttü.

5 Ağustos 2019 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünde danışman olarak göreve başladı.

EGO Genel Müdürlüğü Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkan Vekili olarak 16 Ekim 2019 tarihinden itibaren yürüttüğü görevine, 19 Mart 2020 tarihinde asaleten atandı.

Ayten GÖK, başta mesleki ve kişisel gelişim olmak üzere bankacılık, para piyasaları, para politikaları, Türkiye ekonomisi ve finansal piyasalar konularında pek çok eğitim ve seminerlere katıldı.

Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nce düzenlenen “Jean Monnet Sosyal Politika Modülü” kursuna katılarak sertifika aldı.

2002 yılında Faik Baysal Öykü yarışmasında “Adını Bir Söylesem” adlı öyküyle “Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Özel Ödülü”ne layık görüldü.

2017 yılında Ankara Ekonomi Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen 9. Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Jüri üyeliği görevini üstlendi.

Gök, evli ve bir kız çocuk annesidir.

geri