GENEL MÜDÜR YARDIMCISI EMİN GÜRE

  Emin GÜRE

  Genel Müdür Yardımcısı V.
 

1968 yılında İzmir-Çeşme’de doğdu.

Lisans eğitimini 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Meslek hayatına 1993 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Sigorta Denetleme Uzmanı olarak atandı. Bu görevi sırasında, araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’de bulundu. 2002 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

2011 yılına kadar devam eden Kurul Başkan Yardımcılığı görevinin ardından TC Roma Büyükelçiliği nezdinde Ekonomi Müşavirliği görevine atandı. Bu görevi sırasında da Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) nezdinde Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptı. Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) ve Dünya Gıda Programı’nda (WFP) ülkemizi temsil etti.

Universal Sigorta AŞ Yönetim Kurulu üyeliği, Hazine Müsteşarlığı Stratejik Plan Yürütme Komitesi üyeliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Sigorta Tahkim Komisyonu’nda Sigorta Hakemi unvanı aldı.

Eylül-2019 tarihinden itibaren EGO Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmekte olan GÜRE, iyi derecede İngilizce ve orta derecede İtalyanca bilmektedir.

Emin GÜRE, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Teşkilat Şeması