Balamir GÜNDOĞDU

Balamir GÜNDOĞDU
EGO Genel Müdürü

 

1966 yılında Tokat'ta doğdu. Afyon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde ve Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı. TODAİE'deki eğitimini derece ile bitirdi 'Kamu Yönetimi Uzmanı' unvanı aldı ve incelemelerde bulunmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti'ne gönderildi.
1990 yılında İçişleri Bakanlığında denetim elemanı olarak göreve başladı. Mahalli İdareler Başkontrolörü olarak, yerel yönetimler üzerinde teftiş, özel teftiş, ön inceleme, araştırma ve soruşturma görevlerini yürüttü.

Daha sonra sırasıyla;

2002-2003 arasında TBMM KİT Komisyonunda görevlendirildi,

2004-2009 arasında Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcılığı,

2009-2014 arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, 

2014-2015 arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, 

2015 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı,

Ankara Metropol İmar A.Ş.,  Şanlıurfa Belsan A.Ş. ve ANFA Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanlığı,

Görevlerini ifa etti. 

Kamu yönetimi, belediye bütçe ve muhasebe sistemleri, idarenin yeniden yapılanması, yerel yönetim reformlarının gerçekleştirilmesi konularında İçişleri Bakanlığının oluşturduğu komisyonlarda aktif olarak görev aldı. Kamu yönetimi ve yerel yönetimler konularında birçok makalesi çeşitli dergilerde yayımlanmış olup "İl Özel idaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi" isimli bir kitabı bulunmaktadır. Birçok AB projesinde koordinatör olarak görev yaptı ve "Ankara Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi"ni yürüttü.

24.02.2016 tarihinde  Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü olarak atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

Teşkilat Şeması

Yöneticilerimiz