DAHA SAĞLIKLI SEYAHAT İÇİN OTOBÜSLER DAHA TEMİZ

DAHA SAĞLIKLI SEYAHAT İÇİN OTOBÜSLER DAHA TEMİZ

Başkent’te, kent içi toplu taşımacılık hizmetini sağlayan EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşların temiz ve hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri için otobüslerin her gün dip köşe temizliğini gerçekleştiriyor. Salgın Hastalıkları önlemek için virüslere karşı da özel olarak dezenfekte edilen otobüsler, artık daha sağlıklı.

Kısa bir süre önce otobüslerle verilen ulaşım hizmetlerini 24 saate çıkararak, kesintisiz hizmete başlayan EGO Genel Müdürlüğü, otobüslerin temizliğine de çok dikkat ediyor. Soğuk hava ile birlikte toplu ve kapalı ortamlarda yuvalanıp salgın hastalıklara neden olan virüslerin yayılmasını önlemek amacıyla otobüsler belirli aralıklarla özel ilaçlarla dezenfekte edilerek, temizleniyor.

EGO’nun bünyesinde bulunan toplamda bin 585 otobüs, günlük 750 bine yakın Başkentliye toplu taşıma hizmeti vermekte olup, Başkentlilerin sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat etmeleri için otobüs içlerinin belirli aralıklarla hastanelerde kullanılan özel temizlik malzemeleriyle temizlenmektedir.

 

“OTOBÜSLER GÜVENLİ, KONFORLU VE HİJYEN” 

Başkentlilerin güvenli ve konforlu bir şekilde toplu taşıma ihtiyaçlarını sağlarken, otobüslerin temiz ve hijyenik olmasına da çok önem verilmekte, günlük seferlerini tamamlayan otobüslerin, Sincan, Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu ve Akköprü’de bulunan 5 faklı bölge müdürlüğünde,  her gece baştan aşağıya temizlenerek ertesi güne hazır hale getirilmektedir.

Otobüslerin temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra, yolcu koltukları, koltukların arka ve alt kısımları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları ve lastikleri, şoför paravanı, yolcu tutamakları gibi bölümlerin büyük bir titizlik içinde temizlenmekte, rutin olarak gerçekleştirilen bu temizliklere ek olarak toplu taşıma araçlarımız da yaz aylarında haşerelere, kış aylarında da salgın hastalıklara karşı özel olarak dezenfekte edilmektedir.

 

“HASTA YOLCULARIMIZ ELDİVEN VE MASKE KULLANABİLİR”

Toplu taşıma aracını hasta olduğu dönemde de kullanmak zorunda olan yolcularımız da kişisel bazı önlemler almaları gerekmekte olup,  EGO olarak biz üzerimize düşen görevi yerine getirmekteyiz. Servise çıkan otobüslerin iç ve dış temizliklerini günlük olarak yapılmaktadır.  Biz de hasta olan vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını istiyoruz.  Şöyle ki; nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi bir başkasına hapşırma ve dokunmayla bulaşabilecek hastalığı olanların, iyileşinceye kadar toplu taşıma araçlarına maske ve eldiven kullanarak binerlerse hastalıklarını başkalarına bulaştırmamış olurlar.

Yayın Tarihi: 12.12.2017
Okunma Sayısı: 2715