EGO STANDINDA ENGELLİLERLE EMPATİ

EGO STANDINDA ENGELLİLERLE EMPATİ

Uluslar arası Büyük Ankara Festivali alanı içerisinde kurulan EGO Genel Müdürlüğü’ne ait  “EGO Tanıtım Çadırı” 9 gün süreyle doldu taştı. 

Kuruluşunun 75. yılını kutlayan EGO Genel Müdürlüğü’nün tanıtım çadırında; ulaşımın hizmetlerinin arka planında yaşanan her aşamaya ilişkin olarak ziyaretçilere uygulamalı bilgi verildi.

Genel Müdür Balamir Gündoğdu, her gün 1 milyon 200 bine yakın Ankaralının şehir içi ulaşımını otobüs ve raylı sistemlerle sağlayan bir kurum olduklarını hatırlatarak, ulaşım konseptinin dışına çıkmadan, EGO Tanıtım Çadırı’nda; yüzde yüz yerli üretim elektrikli otobüs, EGO CEP’te uygulaması, engelli rampasında empati testi, şoför eğitim simülatöründe eğitim,  trafik eğitim pistinde çocuklara verilen sembolik ehliyet, raylı sistemlerde kullanılmak üzere üretim aşamasında olan yüzde yüz yerli vagon üretimi gibi ulaşımın her konusunda ziyaretçilere bilgi vermeye çalıştıklarını söyledi.

Günlük 700 ile 750 bin Başkentliyi taşıyarak kent içi ulaşımının en büyük yükünü taşıyan EGO şoförlerinin eğitimlerinin gerçekleştirildiği Şoför Simülatör Eğitim aracının çok ilgi çektiğini belirten Gündoğdu, “Ziyaretçilerimiz simülatörde trafik içinde birebir otobüs kullanarak, şoförlerimizin trafikte durağa yanaşırken, yolcu alırken indirirken yaşadıkları tüm sıkıntıları görme imkanı yakaladılar” dedi. 
    
GÖRENLERE “GÖRME ENGELLİ EMPATİ RAMPASI”…
Çadırda en dikkat çeken köşelerden biri de “Görme Engelli Empati Rampası” oldu.  Görme engellilerin, günlük yaşamlarında ulaşım araçlarına binerken, alışveriş yaparken, hareketlerini kısıtlayan engellerin anlatıldığı empati rampasında, ziyaretçiler gözleri tamamen kapalı halde, ellerindeki görme engelli bastonuyla merdivenlerden çıkıp, önlerindeki engelleri tek tek aşarak yürümeye çalıştılar.

 

Yayın Tarihi: 09.08.2017
Okunma Sayısı: 3463