“PSİKOLOJİM BOZULDU” DİYEN ŞOFÖR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

“PSİKOLOJİM BOZULDU” DİYEN ŞOFÖR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

“ŞOFÖRÜMÜZ BİR YOLCUNUN OLUMSUZ DAVRANIŞLARI SONUCU RAHATSIZLANMIŞ VE İÇERİDEKİ YOLCULARIN HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YAŞAMAMASI İÇİN BİR BAŞKA ARACA GEÇMELERİNİ İSTEMİŞTİR” 
“BU PERSONELİMİZİN DİNLENMESİ VE MORALİNİN DÜZELMESİ İÇİN İZİN KULLANDIRILACAKTIR” 

30 Mayıs Salı günü, Karapürçek-Ulus arasında toplu taşıma hizmeti veren EGO otobüsünü kullanan M.A.K isimli şoförün yolcuları, “Psikolojim bozuldu” diyerek, araçtan indirmesiyle ilgili olarak;

“Bir yolcunun, olumsuz davranışlarıyla şoförünü rahatsız etmesi sonucunda, otobüs şoförümüz M.A.K’nın rahatsızlandığını belirterek diğer yolcuların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için bir başka araca geçmelerini istemiştir.”

EGO’nun konuyla ilgili açıklaması:
“ 30 Mayıs 2017 tarihinde 312 hat No’lu ‘Karapürçek-Ulus’ aracını kullanan M.A.K. adlı EGO şoförü, 30032 No’lu Anafartalar Çarşısı durağına yanaştığı sırada, aynı durakta önündeki bir başka aracımızdan engelli bir yolcumuz indiği için durağa tam yanaşamamıştır.

Bu arada inişler için de durum müsait olunca, içerideki yolcuların daha fazla beklememesi için iniş kapılarını açarak yolcuları indirmiştir.

Daha sonra önündeki aracın hareket etmesi ile durağa yanaşarak, binmek isteyen yolcular için ön kapıyı açmış ve yolcular araca binmiştir. O esnada bir yolcumuz kapıyı niçin daha erken açmadığını sorunca şoför, ‘durağa tam yanaşamadığı için kapıyı açmadığını’ ifade etmiştir. Bunu üzerine yolcu şoförümüze bağırarak, ‘seni şikayet edeceğim’ diye cep telefonu ile konuşmuş daha sonra yolculuk devam ederken de cep telefonuna kayıt yapmış ve davranışlarıyla şoförümüzü rahatsız etmeye devam etmiştir.

Bunun üzerine şoför de rahatsızlanmış ve içerideki yolcuların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için bir başka araca geçmelerini istemiştir. Kendisinin de morali bozulduğu için hastaneye gitmiştir.

İdarece de bu personelimizin dinlenmesi ve moralinin düzelmesi için izin kullandırılması uygun görülmüştür.” 

https://goo.gl/9JMlHI

 

Yayın Tarihi: 31.05.2017
Okunma Sayısı: 14559