EGO OTOBÜSLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR

EGO OTOBÜSLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR

-GÜNLÜK ORTALAMA 750 BİN BAŞKENTLİNİN YARARLANDIĞI EGO OTOBÜSLERİNDE HER GÜN YAPILAN RUTİN TEMİZLİKLERİN YANISIRA KOLAYCA BULAŞABİLEN NEZLE, GRİP GİBİ SALGIN HASTALIKLARA KARŞI DEZENFEKTE İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Ankara’da günlük  ortalama 750 bin kişinin yararlandığı EGO otobüslerinde her gün yapılan rutin temizliklerin yanı sıra kolayca bulaşabilen nezle, grip gibi salgın hastalıklara karşı da dezenfekte işlemleri gerçekleştiriliyor.

Soğukların başlamasıyla birlikte toplu ve kapalı ortamlarda yuvalanıp grip ve nezle gibi salgın hastalıklara neden olan virüslerin yayılmasını önlemek amacıyla EGO otobüsleri de özel ilaçlarla dezenfekte ediliyor.

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu,  her gün ortalama 750 bin Başkentlinin sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla EGO otobüslerinin her gece dip köşe temizlendiğini söyledi. Genel Müdür Gündoğdu, “Mevsimsel  olarak ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkları  önlemek amacıyla da otobüslerin içleri  belirli aralıklarla hastanelerde kullanılan özel temizlik malzemeleriyle dezenfekte ediliyor.  Böylece toplu taşım araçları kapalı mekanlarda hızla üreyen virüslerden arındırılmış oluyor” dedi. 

 

-“OTOBÜSLER GÜVENLİ, KONFORLU VE HİJYEN ” 

Başkentlilerin güvenli ve konforlu bir şekilde toplu taşıma ihtiyaçlarını sağlarken, otobüslerin temiz ve hijyenik olmasına da çok önem verdiklerini belirten Genel Müdür Gündoğdu, şu bilgileri verdi  

“EGO bünyesindeki otobüslerimizden 1250’si hergün sefere çıkıyor. Bu otobüslerimiz günlük seferlerini tamamladıktan sonra da  Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu, Akköprü ve Sincan’da bulunan Bölge Müdürlükleri’nde her gece baştan aşağıya temizlenerek ertesi güne hazır hale getirilir. Otobüsler temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra, yolcu koltukları, koltukların arka-alt kısımları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları ve lastikleri, şoför paravanı, yolcu tutamakları büyük bir titizlik için temizleniyor.  Rutin olarak gerçekleştirilen bu temizliklere ek olarak toplu taşıma araçlarımız da yaz aylarında haşarelere,  kış aylarında da salgın hastalıklara karşı özel olarak dezenfekte ediliyor.” 

 

-“HASTA OLANLAR ELDİVEN VE MASKE KULLANABİLİRLER”

Toplu taşıma aracını hasta olduğu dönemde de kullanmak zorunda olan yolculardan da kişisel bazı önlemler almalarını isteyen Genel Müdür Gündoğdu, “EGO olarak biz üzerimize düşen görevi yerine getirerek, araçlarımızın içini titizlikle temizleyerek ulaşıma veriyoruz.  Biz de hasta olan vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını istiyoruz. Şöyle ki; nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi bir başkasına hapşırma ve dokunmayla bulaşabilecek hastalığı olanların, iyileşinceye kadar toplu taşıma araçlarına maske ve eldiven kullanarak binerlerse hastalıklarını başkalarına bulaştırmamış olurlar” uyarısında bulundu. 

Yayın Tarihi: 03.01.2017
Okunma Sayısı: 3998