EGO PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI

EGO PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI EĞİTİMİ VERİLDİ

- EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NIN İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN TATBİKATLARDA, EGO PERSONELİNE UYGULAMALI YANGIN SÖNDÜRME VE KURTARMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Ankara’nın bir ucundan bir ucuna hergün binlerce vatandaşı taşıyan EGO otobüs şoförleri için yangın söndürme ve kurtarma tatbikatı düzenlendi. 

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ile İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın işbirliği ile 5 gün süresince gerçekleştirilen tatbikatlarda şoförler, EGO’nun Ankara’nın 5 ayrı bölgesindeki merkezlerde uygulama yaptı.

EGO otobüslerinde yaşanması muhtemel yangınlara karşı hazırlıklı olunması amacıyla düzenlenen ve tüm personelin katılımıyla açık alanda gerçekleştirilen tatbikatlarda, hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi.
 

- SÖNDÜRME VE KURTARMA İŞLEMİ ANLATILDI

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın konusunda deneyimli elemanları tarafından verilen eğitimlerde şoförlere, EGO otobüslerinde çıkması muhtemel yangınlara hazırlıklı olmaları amacıyla yangın tüpünün kullanımı, yangını söndürmenin nasıl yapılacağı ve yolcuların kurtarılması için neler yapılacağı gibi konular ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Tatbikatlarda EGO otobüs personeline yangına müdahalenin nasıl olması gerektiği anlatılırken, personelin uygulamalı olarak yangın söndürme tüplerini kullanmaları da sağlandı.

Yayın Tarihi: 02.06.2016
Okunma Sayısı: 9578