BÜYÜKŞEHİR: ATATÜRK İSMİ SİLİNMEDİ

BÜYÜKŞEHİR: ATATÜRK İSMİ SİLİNMEDİ

ANKARA Büyükşehir Belediyesi bazı gazetelerde yer alan "Metronun Atatürk Kültür Merkezi durağından Atatürk ismi çıkartıldı" iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıklarken, haberin "art niyetli olduğunu" dile getirdi. Habere konu edilen "Kültür Merkezi" yazılı yönlendirme tabelasının "eskiden kaldığı" belirtildi.

Bazı yayın organlarında dün "Gökçek. Atatürk'ü sildi" ve "Gökçek'in Atatürk alerjisi" başlıklı haberler yer aldı. Haberlere tepki gösteren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Atatürk Kültür Merkezi" ibaresinin yıllardır istasyondaki tabelalarda yer aldığını, herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirtti. Yetkililer, "Gazetelerde çıkan haberlerin aslı astarı yok ve tamamen art niyetli haberlerdir. Atatürk Kültür Merkezi ibareleri yerli yerinde durmaktadır. Anonslarda da bir değişiklik yoktur" dedi.

DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU DEĞİL

Haberlerde yer alan "Yenilenmeden önce duraklarda Atatürk Kültür Merkezi yazıyordu. Vagonlarda yapılan anonslarda "Atatürk" ismi kullanılmıyor, "Kültür Merkezi anonsu yapılıyor" iddiaların yalandan ibaret olduğunu ve art niyet taşıdığını söyleyen yetkililer şöyle konuştu: "Atatürk Kültür Merkezi'nde istasyonun içinde ve dışındaki tüm tabelalarda herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Tüm tabelalarda 'Atatürk' ismi durmakta ve 'Atatürk Kültür Merkezi' olarak geçmektedir.

Sadece çok eskiden beri duran bir yönlendirme tabelasında 'Kültür Merkezi' ibaresi yer almaktadır. Bu tabelada, daha önce ismi 'Anadolu Meydanı' olarak değiştirilen 'Tandoğan' ibaresi de eskiden kaldığı için bulunmaktadır."

Yayın Tarihi: 30.05.2016
Okunma Sayısı: 7207