BATIKENT METRO HATTINDAKİ AKTARMA SONA ERDİ

BATIKENT METRO HATTINDAKİ AKTARMA SONA ERDİ

- ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NCA KEÇİÖREN METROSU’NDA SÜRDÜRELEN BAĞLANTI ÇALIŞMASI SÜRESİNCE ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ İLE AKKÖPRÜ İSTASYONU ARASINDAKİ AKTARMA BU SABAH SONA ERDİ.

- 16 NİSAN’DA BAŞLAYAN VE 2 AYDA BİTİRİLECEĞİ DAHA ÖNCE AÇIKLANAN ÇALIŞMA, 22 GÜN ÖNCE TAMAMLANDI.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen Keçiören Metrosu bağlantı çalışması nedeniyle Batıkent Metrosu'nda uygulanan aktarma işlemi son erdi. 

M4 olarak adlandırılan Keçiören Metrosu ile M1 olarak adlandırılan Batıkent Metrosu arasındaki bağlantı çalışmaları nedeniyle, 16 Nisan 2016 tarihinden itibaren Akköprü ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonları arasında yolcular, Büyükşehir Belediyesi EGO otobüsleri ile karşılıklı ücretsiz olarak taşınıyordu.

EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ulaştırma Bakanlığı’nın bağlantı çalışmalarını bitirdiklerini bildirmesi üzerine dün gece hatta test çalışmalarının yapıldığını belirterek, aktarma işleminin bu sabahtan itibaren sona erdirildiğini açıkladılar.
Yetkililer, Ulaştırma Bakanlığı tarafından 16 Nisan 2016 tarihinde başlayan ve daha önce 2 ay süreceği bildirilen çalışmaların, 22 gün önce tamamlandığını kaydettiler.

Ulaştırma Bakanlığı’nın bağlantı çalışmalarının sona erdirildiğini bildirmeleri üzerine Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hatta gece test uygulaması yaptıklarını ve testin olumlu sonuç vermesi üzerine Atatürk Kültür Merkezi ile Akköprü istasyonları arasında gerçekleştirilen aktarma işleminin bu sabah seferleriyle birlikte sona erdirildiğini ve hatta normal seferlere dönüldüğünü belirttiler.

16 Haziran’da bitirilmesi düşünülen çalışmalar, 22 gün önce tamamlanmış oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İ.Melih Gökçek:
- "Gece gündüz demeden çalışan Ulaştırma Bakanlığı ve EGO çalışanlarına teşekkür ederim" dedi.

 

TİCARİ SERVİSLERİMİZ;

• OSB - BATIKENT
• BATIKENT - KIZILAY
• KIZILAY - KORU şeklinde devam etmektedir.

 

 

Yayın Tarihi: 25.05.2016
Okunma Sayısı: 9601