EGO CEPTE'YE BİRİNCİLİK ÖDÜLLERİ

EGO Cep’te UYGULAMASINA BÜYÜK ÖDÜL

Bu yıl Çin’de ikincisi düzenlenen WeGo e-Goverments Organization 2014 (Dünya e-Devletler Organizasyonu) organizasyonuna EGO Genel Müdürlüğü EGO Cep’te Projesi ile katılmıştır.
 
Projeler 5 ülkeden uzman jüriler tarafından oylanmış ve her kategori için en iyi projeler seçilmiştir. Oylama halk, internet ve jüri oylaması şeklinde 3 aşamalı olarak gerçekleşmiştir.
 
30 ülkeden 68 başvuru yapılan yarışmada EGO Genel Müdürlüğü EGO Cep’te Projesi ile Şehir Yönetimi (Urban Management) kategorisinde Akıllı Ulaşım (Smart Project) başlığı adı altında “Umut Verici e-Devlet Ödülü ”nü almaya hak kazanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız
   

EGO CEP'te BAŞARISINI ULUSLARARASI ARENAYA TAŞIDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, ‘EGO Cep’te’ projesi ile bir kez daha uluslararası alanda ödüle layık görüldü. EGO’nun kent içi ulaşımında teknolojinin son imkanlarından faydalanarak uygulamaya koyduğu yeniliklerden biri olan “EGO Cep’te” projesi, 40 ülkeden katılan 200 proje arasında birinci oldu. 

Daha önce Çin’de gerçekleştirilen, ‘Dünya E-Devletler Organizasyonu’nda’  birincilik ödülü alan “EGO CEP'te Projesi”, bu kez de Dünya Toplu Taşımacılar Birliği'nin (UITP) düzenlediği organizasyona katıldı. Uygulama, 200 proje arasında ‘Akıllı Ulaşım ve Entegre Teknolojileri’ alanında birincilik ödülü aldı. 

Dünya Toplu Taşımacılar Birliği’nce 8-10 Haziran tarihleri arasında Milano’da düzenlenen ‘UITP Milano 2015 Ödülleri”  kongresinde EGO Otobüs Daire Başkan Vekili Ömer Aras,  ödülü UITP Başkanı Sir Peter Hendy’in elinden aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen Başkent şehir içi toplu taşımacılığının, uluslararası camia tarafından üst üste takdir görmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “EGO Cep’te projesi ile bu kez de uluslararası saygın bir kuruluş olan Dünya Taşımacılar Birliği’nden birincilik ödülü almanın sevincini yaşıyoruz” dedi. Detaylı bilgi için tıklayınız

 

Yayın Tarihi: 09.06.2015
Okunma Sayısı: 16298