EGO ŞOFÖRLERİMİZE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

EGO ŞOFÖRLERİMİZE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

-EGO OTOBÜS ŞOFÖRLERİMİZE, İŞİTME ENGELLİ YOLCULARLA İLETİŞİM SAĞLAYABİLMELERİ İÇİN İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

EGO Genel Müdürlüğü’nde görevli otobüs şoförlerine, işitme engelli yolcularla iletişim sağlayabilmeleri için işaret dili eğitimi veriliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı'nca yürütülen eğitimlere, Ankara şehir içi ulaşımında görev yapan tüm EGO şoförleri katılıyor.

Özel eğitimciler tarafından gerçekleştirilen eğitimler sonucunda şoförler, kelimelerin işaret dilindeki karşılığını ve işitme engellilerle iletişim kurmanın yollarını öğreniyor. Özellikle işaretlerin nasıl oluştuğunu merak eden EGO şoförleri, bu konuda eğitimcilerden bilgi alarak, işaretleri daha iyi kavrıyor.

Eğitimlere ilişkin bilgi veren EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı yetkilileri, “Şoförlerimizi 25’er kişilik gruplar halinde eğitime alıyoruz. Özel hocalarımızla verilen eğitimlere katılan bu 25 kişilik gruplar, 3 gün boyunca 3’er saat işaret dili eğitimi görüyor” dedi.

Göreve başlamadan önce birçok zorlu testten geçirilen şoförlerin, her yıl düzenli olarak mesleki yeterliliklerini artıracak eğitimlere tabi tutulduğunu bildiren yetkililer, şoförlerin yeterliliğini artıracak ve yolculara hizmet noktasında fayda sağlayacak konuların belirlendiğini ifade ettiler.

Yayın Tarihi: 17.03.2016
Okunma Sayısı: 3305