EGO OTOBÜSLERİNDE GRİP ÖNLEMİ

EGO OTOBÜSLERİNDE GRİP ÖNLEMİ...

Başkent'te her gün 750-800 bin kişinin yolculuk ettiği EGO belediye otobüsleri, rutin temizliğin yanı sıra son haftalarda büyük artış gösteren grip ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı da dezenfekte ediliyor.

EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, EGO’nun 1250 otobüsünde günde 750 ile 800 bin arasında kişi taşındığını belirterek, bu kadar yüksek sayıda insanın yolculuk ettiği, bir arada bulunduğu ortamlarda virüs ve mikropların kolay üreme imkanı bulduğunu, bu nedenle hijyenin büyük önem taşıdığını söyledi.

Yolcuları hastalıklardan korumak amacıyla EGO otobüslerinin, kentin 5 farklı bölgesinde bulunan bölge müdürlüklerinde gece saatlerinde iç ve dış temizliklerinin yapıldığını bildiren Tahiroğlu, bunun yanı sıra virüs ve mikroplara karşı da ameliyathanelerde kullanılan malzemelerle dezenfekte edildiğini vurguladı.

Bu konuda yolculara da sorumluluk düştüğünü kaydeden Tahiroğlu, vatandaşlar tarafından da bazı önlemler alınabileceğini belirterek şu uyarılarda bulundu: “Otobüsleri temiz tutmak bizim görevimiz. Ancak vatandaşların da hem kendi hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atmaması gerekir.  Özellikle nezle, grip gibi bulaşıcı hastalığı olanlar otobüslerde maske ve eldiven kullanmalı.”

 

Yayın Tarihi: 26.01.2016
Okunma Sayısı: 20227