ÖĞRENCİLER İÇİN ÜNİVERSİTEYE ULAŞIM KILAVUZU

ÖĞRENCİLER İÇİN ÜNİVERSİTEYE ULAŞIM KILAVUZU

Üniversiteye kayıt yaptırmak amacıyla Ankara'ya gelen öğrencilerimizin kazandıkları okula hızlı ve kolay ulaşabilmeleri için öğrenci ulaşım kılavuzu hazırladık. Bu kılavuzda Ankara'ya gelen öğrencilerimizin kazandıkları üniversiteye otobüsle, metro ya da dolmuş ile nasıl gidebileceği anlatılmaktadır.

 

EGO Genel Müdürlüğü Ankara genelinde 369 otobüs hattı ile bu otobüs hatlarımıza bağlı olarak Kızılay-Batıkent, Batıkent-Sincan, Kızılay-Çayyolu Metroları ve Aşti-Dikimevi Ankaray Hafif Raylı Sistemi ile toplu taşıma ulaşım hizmeti verilmektedir.

Ankara Otobüs Hat Listesini görmek için tıklayınız

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kazandıkları üniversitelere kayıt yaptırmak amacıyla Başkent’e gelen öğrencileri Aşti ve Ankara Tren Garı'nda karşılıyor. Buralarda açılan “Öğrenci Bilgilendirme Masası" ile öğrencilerimizi ilk günlerinde yalnız bırakmayarak güler yüzle ve çeşitli ikramlarla karşılanıyor. Ayrıca kayıt yaptıracakları üniversitelere, öğrenciler turizm otobüsleriyle ücretsiz olarak götürülerek ulaşımları da sağlanıyor. 

 

EGO CEP'te Mobil Uygulaması ile Üniversiteye Ulaşım:

EGO Cep'te uygulamamız ile gideceğiniz Üniversiteye mobil uygulamamızda yer alan Nasıl Giderim? menüsü sayesinde bulunduğunuz konumdan gideceğiniz üniversiteye Otobüs, Metro ya da Ankaray ile nasıl gideceğiniz planlı bir şekilde anlatılmaktadır. Android, IOS ve Windows Phone platformları için hazırlanan uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz.

 

 

ANKARAKART

Ankarakart; EGO'ya bağlı tüm toplu taşıma araçlarında kullanabileceğiniz akıllı karttır. Ankarakartınızı Ankarakart İşlem Merkezileri'nden alabilirisiniz. Kazandığınız üniversiteye E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) adresinden online kayıt yaptırdıysanız aşağıdaki gerekli belgeler ile birlikte Ankarakart İşlem Merkezi'ne başvurabilirsiniz.

 

Öğrenci Ankarakart'ı Almak İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus cüzdanı

- 1 adet vesikalık fotoğraf

 

Ankarakart İşlem Merkezleri:

- Kızılay Kart İşlem Merkezi: Kızılay İstasyon içi, Hürriyet Meydanı Güzergahı No:1/99 Çankaya
- Beşevler Kart İşlem Merkezi: Beşevler İstasyon içi, Kümeevler Güzergahı No:8 Çankaya
- EGO Hizmet Binası: Emniyet Mah. Hipodrom Cad. No:5 A Blok Yenimahalle 
- Kızılay Mobil İşlem Merkezi: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Ankaray Turnike Girişi Kızılay
- Dikimevi Mobil İşlem Merkezi: Dikimevi Metro İstasyonu Cemal Gürsel Cad. Çıkışı
- Akköprü Mobil İşlem Merkezi: Akköprü Metro İstasyonu Emniyet Çıkışı

 

Ankarakart Bakiye Yükleme:

Ankarakartınıza bakiye yüklemesini, kart yükleme bayileri, Metrolardaki Kiosk cihazları, EGO Cep'te Mobil Uygulaması ve www.ankarakart.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

 

 

ANKARA METRO, ANKARAY ve TELEFERİK HATTI

Yayın Tarihi: 04.08.2015
Okunma Sayısı: 21092